جزئیات خبر


عضو انجمن بین المللی داروسازان ایران

شرکت‌های داروسازی ثامن و سامان‌داروی هشتم در آینده کشور نقش بسزایی دارند

شرکت‌های داروسازی ثامن و سامان‌داروی هشتم در آینده کشور نقش بسزایی دارند
1396/11/26

یکی از اعضای انجمن بین المللی داروسازان ایران گفت: شرکت‌های داروسازی ثامن و سامان‌داروی هشتم در آینده کشور نقش بسزایی دارند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی ، دکتر سید فرشاد حسینی شیرازی در حاشیه نخستین کنگره داروسازی نوین در سالن همایش‌های رازی تهران اظهار کرد: علیرغم وجود تعداد زیاد همایش های مرتبط با علم داروسازی متاسفانه رسالتهای شرکت های داروسازی خصوصی و دولتی نیاز به بازیابی وظایف داشتند که در همایش بین المللی داروسازی نوین برای رسیدن به این هدف محورهای مختلفی را در حوزه آموزش و تجاری سازی دنبال کردیم و در این راستا از شرکتهای مسابقه‌ای مانند داروسازی ثامن بهره بردیم.
وی تصریح کرد: در این همایش با حضور داروسازان برجسته و شرکت های تاثیرگذار در حوزه دارو سازی ایران وضعیت دارویی و عوامل تغییر در شرایط تخصصی داروسازی در کشورمان و همچنین در سطح بین المللی تبیین و بررسی شد و حوزه‌های بیوتکنولوژی، نانو تکنولوژی و همچنین بازاریابی و اقتصاد دارویی و حتی گیاهان دارویی و مکمل ها به صورت علمی بررسی شد.
عضو هیئت علمی گروه فارماکولوژی دانشگاه شهید بهشتی تهران دامه داد: با توجه به اینکه باید شرکت‌های داروسازی توسط متخصصان متولی تحولات اخیر به صورت علمی آموزش می‌دیدند، با حمایت شرکت های داروسازی متعهد امکان ارتباط مستقیم و فعال بین مسئولان و دست‌اندرکاران را فراهم کردیم تا همه مسئولان انجمن های دارویی، سازمان غذا و دارو، روسای دانشکده های داروسازی، تولید کنندگان دارو و همچنین مسئولان صنعت دارو در کشور بتوانند با یکدیگر به طور مستقیم تعامل کنند.
دکتر حسینی شیرازی افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی در ۱۶ روزه و همچنین برپایی غرفه های نمایشگاهی توسط شرکت ها و کارخانجات داروسازی داخلی برای ارائه محصولات نوین از دستاوردهای مهم در این همایش بین المللی بود.
وی با بیان اینکه بیش از ۱۸۰۰ نفر در این همایش شرکت کردند، بیان کرد: حضور برخی از شرکتهای داروسازی مانند شرکت داروسازی ثامن در این کنگره بر غنای آن افزود و دانشجویان و متخصصان داروسازی به خوبی توانستند از تجربیات مدیرعامل این شرکت بهره مند شوند.
عضو کارگروه سلامت و دارویی آستان قدس رضوی اظهار کرد: سازمان اقتصادی رضوی و به ویژه هلدینگ سلامت و داروی این مجموعه علی رغم سابقه و شهرت فراوانی که دارند، نیاز به جهشی بسیار عظیم دارند تا بتوان از ظرفیت این مجموعه‌های گرانقدر در سطح بین المللی بهره بیشتری برد.
دکتر حسینی شیرازی تصریح کرد: در حقیقت باید اذعان کرد که آستان قدس رضوی در حوزه مواد اولیه به ویژه تولید مواد اولیه کانی، گیاهی و جانوری برای تولیدات دارویی بسیار غنی است و باید با گسترش تحقیقات توسعه‌محور، اهتمام بیشتری برای تامین مواد اولیه دارویی کشور بورزد.
وی با بیان اینکه کمی نوآوری در مجموعه های دارویی آستان قدس رضوی تحولات عظیمی را ایجاد خواهد کرد، اظهار کرد: در تمام مجموعه های اقتصادی کشور این اعتراف وجود دارد که فعالیت‌های عظیمی در آستان قدس رضوی آغاز شده که توجه‌ها را به خود جلب کرده است و اکنون باید در صدد پاسخگویی به انتظارات ایجاد شده از این مجموعه موقوفاتی برآییم.
دکتر شیرازی گفت: شرکت داروسازی ثامن و سامان داروی هشتم در آینده ایران نقش به سزایی دارند چراکه تولید، توزیع منطقه‌ای بین المللی داروهای انحصاری در حد توان این شرکت‌هاست و در سطح ملی نیز می توان شرکت داروسازی ثامن را در تولید داروهای تزریقی مریدی شرکت اول و بی رقیب کشور به شمار آورد.
 443-96

نظر شما